Dlaczego warto wybrać eko-zabawki?

Każde dziecko kocha bawić się zabawkami. Kiedy pociecha na urodzinki, zawsze na prezent staramy się wybrać odpowiednią zabawkę w temacie, który go interesuje. Warto zwrócić także uwagę na zabawki ekologiczne, które od niedawna królują w każdym sklepie stacjonarnym lub online zajmującym się sprzedażą zabawkę. Jest to związane z coraz większym naciskiem i świadomością dbania o naszą planetę oraz środowisko. Zabawki ekologiczne nie tylko są przyjazne dla naszego środowiska, lecz także są bezpieczne dla dziecka. Zazwyczaj są wykonane z drewna, które jest odpowiednio zeszlifowane oraz posiada zaokrąglone ranty, dzięki czemu możemy uniknąć ostrych pęknięć, które mogą zranić malucha. Dodatkowo drewno jest o wiele wytrzymalsze od zwykłego plastiku, co powoduje, że zabawki ekologiczne są bardziej odporne na wszelkiego rodzaju zderzenia ze ścianą lub innymi przypadkowymi wypadkami. Dodatkowo, można spróbować zrobić takie zabawki samodzielne, próbując do tego zachęcić naszą pociechę. Dzięki temu sprawimy ogromną radość dziecku oraz będziemy trenować jego dziecięcą wyobraźnię, co w pozytywny sposób wpływa na jego rozwój. Warto także zauważyć, że drewniane zabawki dla dzieci są zdrowe, ponieważ są wolne od toksyn i różnego rodzaju niebezpiecznych barwników, czego nie można powiedzieć o plastikowych zabawkach. Takiego rodzaju zabawki dla dzieci często pochodzą z recyklingu, co jest dodatkowym ich atutem. 

Rodzaje i charakteryzacja ekologicznych zabawek dla dzieci

Jednym z najczęściej spotykanych rodzajów ekologicznych zabawek są drewniane eko-zabawki. Kiedyś były one uważane na obraz biedy w rodzinie, której nie stać na plastikowe, nowe Zabawki dla dzieci bezpieczne do zabawy. Kojarzyły się z czasami wychowania naszych dziadków, kiedy nikt jeszcze wtedy nie słyszał o plastikowych zabawkach. Aktualnie przeżywają one swój okres popularnością, a ich ceny są zazwyczaj o wiele wyższe od zwykłych plastikowych.

Zalety zabawek dla dzieci wykonanych z drewna:

– są o wiele wytrzymalsze w porównaniu z zabawkami wykonanymi z plastiku

– bezpieczne dla środowiska

– robione ręczne

– często pochodzą z recyklingu

Drewniane zabawki dla dzieci nie są jedyną opcją ekologicznych zabawek. Aktualnie stają się również coraz bardziej popularne zabawki wykonane z naturalnych tkanin. 

Zalety zabawek dla dzieci wykonanych z naturalnych tkanin:

– nie uczulają dziecka

– brak kłopotu z utrzymaniem czystości, nadają się do prania

– często zostają z dzieckiem przez długi czas

– najczęściej są to różnego rodzaju przytulanki, które są miłe w dotyku i mięciutkie