Gdy wybieramy się do sklepów z zabawkami, to jesteśmy w niemałym szoku. Rzeczywiście wybór jest obecnie tak duży, że można zgłupieć i totalnie nie wiedzieć, na które zabawki postawić. Widać, że producenci prześcigają się w pomysłach i robią wszystko, aby mieć w swojej ofercie produkty, które przypadną do gustu większości odbiorców. Na co tak naprawdę mamy zwracać uwagę przy zakupie zabawek dla dzieci? Sprawdźmy.

Wiek dziecka

Najistotniejszy i to bez dwóch zdań jest wiek naszego dziecka. Zasada jest taka – nigdy nie kupujemy zabawek na zapas. Jest to niedopuszczalne, a w niektórych przypadkach jest to nawet niebezpieczne. Nie wyobrażamy sobie dać dwulatkowi klocki przeznaczone dla sześciolatka. Wiadomo, że takie klocki już zawierają małe elementy, które maluszek może połknąć. Należy na to uważać i to bez dwóch zdań.

Dla naszego ułatwienia na opakowaniach przeróżnych zabawek są oznaczenia wiekowe. Skoro na danej zabawce jest napisane, że jest to zabawka dla pięciolatka, to nie kupujmy jej naszemu trzylatkowi.

Powinniśmy także przy zakupach kierować się zainteresowaniami naszego dziecka. Trudno jest ustalić po naszej dwulatce, jaka jest jej pasja, ale tak naprawdę możemy zauważyć, jakie lubi oglądać bajki, czy też, o jakich bohaterach bajkowych nam opowiada. Na pewno coś odpowiedniego dla niej znajdziemy.

Certyfikaty bezpieczeństwa

Na pewno bardzo ważne dla nas jest to, aby zabawki były w pełni bezpieczne dla naszych dzieci. Na pewno bezpieczeństwo zagwarantują nam pewne certyfikaty bezpieczeństwa. Naprawdę są one ważne. Świadczą o tym, że dana zabawka została przebadana przez specjalistów. Na pewno zabawki dla dzieci, które są oferowane na bazarach, takowych nie posiadają.

W związku z powyższym nie polecamy w takich miejscach kupowania zabawek. Jest to naprawdę niebezpieczne. Najczęściej są to zabawki sprowadzane z Chin, które niestety nie są wysokiej jakości i w związku z tym nie mogą się pochwalić wysoką jakością.